Przez długi czas wspominamy w swoim dorosłym życiu prezenty komunijne (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie). Tak, w szczególności, że w dawnych czasach nie mogliśmy cieszyć się takimi luksusami, jakie mają współczesne dzieci. Dzisiaj dzieci mają nieco więcej, ale chyba i tak z radością będą wspominać to, co otrzymają od bliskich. Nawet, jeżeli będą to książki, które będą dotyczyć ich ulubionej tematyki.

“Magiczne drzewo. Tom 1. Czerwone krzesło”

Seria “Magiczne drzewo” to jedne z najbardziej popularnych książek, jakie już od dłuższego czasu dostępne są na rynku. Andrzej Maleszka wkradł się na stałe do serc młodych ludzi, którzy nie mogą doczekać się kolejnych części tej sagi. Pomieszanie świata realnego z baśniowymi stworami to udany i sprytny zabieg. Dzieci nie mają wielkiego problemu z odłożeniem gier na korzyść książek, które zostały napisane przez Maleszkę. Przygodę z tą serią należy rozpocząć od samego początku. Otóż od długiego czasu w pewnym miejscu rosło drzewo. Nikt nie podejrzewał, że ma ono magiczne właściwości. Silna wichura, która przechodziła nad krajem sprawiła, że drzewo zostało powalone. Drewno zostało użyte do tego, aby wyprodukować różne rzeczy. Jednym z nich było krzesło, które trafiło do domu Tosi, Kukiego i Filipa. Dzieci (a już tym bardziej dorośli!) nie wiedzieli, że mają do czynienia z magicznym przedmiotem, które spełnia życzenia – a w szczególności te nieopacznie wypowiedziane. W ten sposób dzieci sprawiły, że rodzice przestali się nimi interesować. Zamiast kochać swoje dzieci, mama i tata zaczęli cieszyć się życiem i doceniać rzeczy materialne. Tosia, Filip i Kuki postanowili naprawić całą sytuację, ale to nie było wcale takie łatwe.

“Magiczne Drzewo. Tom 3. Olbrzym”

Andrzej Maleszka nie zawiódł swoich czytelników i po sukcesie pierwszego tomu, kontynuował przygody rodzeństwa oraz dębu. Z czym tym razem będą miały do czynienia dzieciaki? Co też zostało wyprodukowane z magicznego dębu? W pewnym momencie Kuki staje się posiadaczem ogromnej siły. Jest na tyle mocny, że jest on w stanie powalić wielkiego olbrzyma na łopatki. Olbrzym ma siedem wcieleń, ale Kuki nie zamierza się poddawać. W szczególności, że w jego licznych przygodach może zawsze liczyć na swoich wiernych kompanów. Tym razem pomaga mu Gabi i Blubka, który jest niesamowitym graczem komputerowym. Cała grupa może liczyć także na pomoc wesołego psa, który nie odstępuje ich na krok. Czy młodzi ludzie będą na tyle silni i wytrwali, aby zrealizować wszystkie cele, jakie postawili sobie?