Dzieci kochają książki. Pomimo tego, że na co dzień mają dostęp do najróżniejszych wynalazków technologicznych, to i tak nie zapominają o tym, że książki to rzecz cenna i wartościowa. Dlatego, jeżeli ktoś planuje kupić mądre prezenty komunijne ze sklepu Tania Książka, to jak najbardziej powinien pomyśleć o książkach. Bez problemu znaleźć można ciekawe publikacje, jak chociażby encyklopedie wiedzy, które zainteresują wszystkie dzieci. Ciekawą inspiracją mogą stać się również lektury. Po co dzieci mają pożyczać z biblioteki, skoro lektura będzie na nich czekała w domu? Kupowanie dzieciom książek ma wiele wspaniałych zalet.

“W pustyni i w puszczy”

Henryk Sienkiewicz zaprasza do poznania jednej z najbardziej niezwykłych książek o których mówią kolejne pokolenia. Niektórzy twierdzą, że ta pozycja stała się ich Piętą Achillesa, ponieważ mieli z nią problem podczas omawiania w szkole jako lektury. Inni z kolei uznają, że jest to jedna z najlepszych propozycji, która rozbudziła w nich pasję do podróżowania. Ośmioletnia Nel Rawilson i 14letni Staś Tarkowski zostają porwani. Beduini uprowadzają ich daleko na pustynię, gdzie dzieci nie mają łatwego życia. Staś robi wszystko, aby Nel niczego nie zabrakło, często samemu cierpiąc głód. Chłopiec postanawia wykazać się odwagą, ponieważ chce zapewnić swojej małej towarzyszce bezpieczeństwo. W pewnym momencie Staś…zabija porywaczy. Dzięki temu dzieci są wolne, ale znajdują się na środku pustyni. Czy w takich warunkach można myśleć o powrocie do domu? Staś postanawia się nie poddawać, a Nel bierze z niego przykład.

“Szatan z siódmej klasy”

Kornel Makuszyński zaprasza do poznania historii chłopca – Adasia Cisowskiego, który jest świetny, jeżeli chodzi o rozwiązywanie zagadek. Jako jedyny odgadł system odpytywania na lekcji, jaki zawsze stosował profesor Gąsowski. Spryciarz udowodnił tym samym, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Dlatego też sam profesor, który jest wyjątkowo zakręcony i często o czymś zapomina prosi go o pomoc. Profesor wyjeżdża razem z Adasiem do dworku w Bejgole, gdzie na co dzień rezyduje Iwo Gąsowski – brat profesora. Adaś ma pomóc rozwiązać tajemnice, jakie związane są z tym dworkiem. A jest ich wiele. Do tego dochodzą zagadki kryminalne współczesnych czasów. Adaś podczas pobytu w tym uroczym, ale bardzo tajemniczym dworku na pewno nie będzie się nudził. Do tego jeszcze Wandzia – chłopiec czuje, że ma przed sobą wspaniałą pannę, która jest w stanie podbić jego młode, chłopięce serce.