Prezenty komunijne warto zakupić z odpowiednim wyprzedzeniem. Tak, bowiem dzięki temu będziemy pewni, że w dniu uroczystości wszystko już jest uszykowane. Nigdy nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo przysporzymy sobie dużo nerwów. Jeżeli ktoś szuka fajnych pomysłów, jeżeli chodzi o komunię, to powinien spojrzeć na książki, bowiem jest tak wiele ciekawych propozycji. Zarówno wśród nowych książek, jak również wśród starych.

“Szatan z siódmej klasy”

Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tej książki, to koniecznie musi to nadrobić. Nie tylko dlatego, że jest to lektura w szkole podstawowej. To także jedna z lepszych książek detektywistycznych. Jej autorem jest Kornel Makuszyński – ten sam autor, który jest odpowiedzialny za “Koziołka Matołka”. Głównym bohaterem jest Adaś – niezwykle mądry chłopak, uczeń szkoły średniej, który kocha rozwiązywać zagadki. To właśnie przez to Adaś w okresie letnim trafia do dworku w Bejgole. O pomoc prosi chłopca profesor Gąsowski. Chodzi bowiem o to, że w dworku, którym aktualnie opiekuje się brat profesora ktoś ukrył skarb. Tylko, że nikt nie wie gdzie tego skarbu szukać. Po przyjeździe na miejsce, okazuje się na dodatek, że ktoś chciał okraść dworek. Adaś, który od profesora otrzymał przezwisko “Szatan”, bierze się za rozwiązanie zagadki. Jest mu tym bardziej miło, że na miejscu poznaje wyjątkową osobę. Wandzia – córka brata profesora – jest wyjątkowo urokliwa. Adaś czuje, że powoli zakochuje się w tej pannie, chociaż nie może też zapomnieć o tym, po co tak naprawdę przyjechał do Bejgoły.

“W pustyni i w puszczy”

Autorem tej książki jest nie kto inny, jak sam Henryk Sienkiewicz. Książka jest dobrym pomysłem na prezent, ponieważ młodzi uczniowie będą mogli ją w przyszłości wykorzystać podczas przerabiania lektur szkolnych. Dzieło literackie poznało już wiele pokoleń i wygląda na to, że w tej kwestii się nic nie zmieni. Głównymi bohaterami są Nel Rawilson – ośmioletnia dziewczynka i Staś Tarkowski – jej starszy, 14letni kolega. Dzieci zostają porwani przez Beduinów, a potem przewiezieni do Chartum. Wraz z porywaczami ruszają dalej w drogę. Źli ludzie mają nadzieje, że pustynia wykończy dzieci, ale jak się okazuje, to dzieci wychodzą z opresji cało. Na tyle, że Staś zabija porywaczy. Teraz dzieci mogą powrócić do domu. Tylko jak to zrobić, kiedy zdani są właściwie tylko na siebie oraz na dwójkę czarnoskórych, którzy do tej pory służyli porywaczom? Czy dzieciom uda się jeszcze zobaczyć rodziców?