wyszukiwanie zaawansowane
» » BLUES

BLUES

Płyty winylowe Blues - w tej kategorii znajdziesz płyty winylowe z muzyką bluesową. Wykonawcy tacy jak John Lee Hooker, Ray Charles, B.B. King, Billie Holiday, Ella Fitzgerald i wielu innych. Choć pojęcie „blue” jako synonim smutku i melancholii używane było już w epoce elżbietańskiej, blues jako gatunek muzyki narodził się w Północnej Delcie Mississippi po zakończeniu wojny secesyjnej. Wywodzi się z połączenia muzyki afrykańskiej tzw. field hollers, ballad, muzyki kościelnej  oraz rytmicznej muzyki tanecznej, nazywanej „jump ups”. Szybko przekształcił się w odrębny gatunek muzyczny, tworząc charakterystyczny dla siebie dialog wokalisty z gitarą (lub z banjo). Dziś uchodzi za  najważniejszy powszechnie uznany gatunek muzyki rozrywkowej.

Blues jest swoistą podstawą wielu gatunków muzycznych i ich punktem wyjścia. W bluesie swoje korzenie mają jazz, country, rock & roll, rock czy po, jednak sam wciąż jest gatunkiem żywym, wykonywanym na całym świecie. Daje się go słyszeć również w takich formach muzycznych jak soul, rythm&blues czy blues-rock. W tym dziale znajdziesz więc płyty winylowe z muzyką bluesową takich wykonawców jak John Lee Hooker, B.B. King, Ray Charles, Billie Holiday, Ella Fitzgerald i wielu innych, bo mówi się, że era prawdziwej popularności bluesa dopiero przed nami... Płyty winylowe Blues - rekomendowane przez sklep KultWinyla.pl.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Kontakt

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Reklama

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl